Proste i niedrogie sposoby na zmianę wystroju wnętrza

Stylizacje pomieszczeń w magazynach wnętrzarskich są wspaniałą inspiracją do szukania nowych możliwości i pomysłów upiększenia wnętrza własnego mieszkania. Nie zawsze jednak istnieje możliwość zakupu nowych mebli lub przemalowania pomieszczenia. Oto kilka sposobów na to, jak w szybki i łatwy sposób odmienić jego wygląd.

Tkaniny dekoracyjne

Wykorzystanie ciekawych wzorów i właściwości tekstyliów to wspaniały sposób na zmianę wystroju pomieszczenia i upiększanie wnętrz. Zmiana zasłon lub firanek potrafi całkowicie je odmienić – zarówno rozjaśnić, jak i przyciemnić oraz sprawić, że wydaje się bardziej przytulne. Tkaniny można też wykorzystać do obicia mebli i obszycia poduszek w salonie, czy sypialni. W ten sposób, nie wymieniając mebli można stworzyć całkiem nowe wnętrze.

Dekoracje ścienne

Przemalowanie pokoju na inny kolor i zawieszenie kilku dodatkowych obrazów, to nie jedyne sposoby na dekoracje ścian. Warto zastanowić się nad wykorzystaniem tapety lub płytek do stworzenia ciekawego akcentu kolorystycznego lub strukturalnego. Wystarczy ozdobić w ten sposób zaledwie fragment ściany, zwłaszcza, że obecnie dostępne wzory są bardzo dekoracyjne i przyciągające wzrok. Ciekawe są te imitujące materiały naturalne jak drewno i kamień oraz inspirowane tradycyjnymi wzorami hiszpańskimi i portugalskimi mozaiki.

Oświetlenie i lustra

Kluczową rolę w wydobywaniu piękna w pomieszczeniu gra oświetlenie. Instalacja dodatkowej lampy to doskonały pomysł na zmianę wystroju. Warto również zastanowić się nad wymianą żyrandola na bardziej dekoracyjny.
Jeśli w pomieszczeniu nie jest możliwe zainstalowanie dodatkowego punktu oświetleniowego, można pomyśleć nad innym sposobem doświetlenia wnętrza, mianowicie, wykorzystaniem lustra. Do wyboru mamy wiele różnych kształtów, można wykorzystać samą taflę lub dodatkowo ciekawą, bardziej dekoracyjną ramę. Lustro w pomieszczeniu nie tyko je doświetli odbijając promienie słoneczne i światło lamp, ale jednocześnie optycznie je powiększy.

Stylizacja i upiększanie wnętrz to sztuka, która wymaga kreatywności. Możliwości i inspiracji jest wiele, a wśród nich należy znaleźć to, w czym czujemy się dobrze i co odpowiada naszym wymaganiom estetyki. Zaproponowane wyżej rozwiązania są niedrogimi i łatwymi sposobami na zmianę wystroju wnętrza i dopasowanie go do własnej osobowości i preferencji.