Ozdoby ścian w naszych domach

Na przestrzeni lat zmieniały się trendy odnoszące się do tego, co warto mieć w swoim domu, aby był on piękny i estetyczny, a także aby odpowiadał panującym w danym czasie modom. Mody z kolei były przeróżne, ponieważ na ścianach mogły znajdować się ciężkie portrety malowane olejnymi farbami, dzieła sławnych mistrzów w zależności od regionu, w którym dom się znajdował oraz samych upodobań jego właścicieli, a także akwarele z delikatnymi pejzażami, szkice czy trofea myśliwskie. Zawsze jednak najważniejsze były obrazy.

Jak jest dzisiaj?

Dzisiaj przede wszystkim zmieniły się trendy, na ścianach wisi zwykle zdecydowanie mniej obrazów, niż kiedyś, ponieważ tendencja zmierza raczej do minimalizmu, czyli jednego większego obiektu bądź niewielkiej grupy małych obiektów na ścianie, raczej w centralnych miejscach ściany. Obrazy olejne ze względu na konieczność sukcesywnego ich odczyszczania po kilkunastu latach oraz ze względu na generowanie przez to kosztów podążyły zwykle do piwnic lub muzeum. Zastąpiły je bardziej nowoczesne odsłony znanych kiedyś obrazów.

Nasze prywatne obrazy

Bardzo popularny jest dzisiaj obraz ze zdjęcia, który przede wszystkim ma podkreślać indywidualny charakter naszego domu. Zamiast portretów możemy dzisiaj po prostu wydrukować na płótnie zdjęcie naszych najbliższych i zawiesić je na ścianie jako obraz bardzo drogi naszemu sercu. Aby wydrukować obraz z własnego zdjęcia wejdź na: https://bajkoweobrazy.pl/obraz-ze-zdjecia

Dodaj komentarz