Obrazy na płótnie- jak ich użyć w aranżacji wnętrza?

Obrazy od wieków stanowią klasyczny i odznaczający się wysokimi walorami estetycznymi pomysł na to, by udekorować ściany mieszkania. Nadają one pomieszczeniom charakterystycznego klimatu i potrafią nawet stanowić główny punkt aranżacji wnętrza. W zależności od tego, co znajduje się na takim obrazie, styl mieszkania się zmienia. Oczywiście nie muszą być to jedynie dzieła słynnych malarzy, ale także na ścianach doskonale wyglądać będą nowoczesne obrazy prezentujące na przykład krajobrazy. Szczególną popularnością cieszą się obecnie obrazy zawierające nadruki zdjęć metropolii światowych.

Obrazy na płótnie miasta – smak wielkiego świata

Dzięki takim obrazom można przenieść się w zupełnie odległe miejsca, do dużych, tętniących życiem miast, takich jak Paryż, Nowy York czy też innych. Najbardziej pasują one do nowoczesnych wnętrz, na przykład stworzonych w klimacie loftowym czy po prostu futurystycznym. Idealnie komponują się z meblami na wysoki połysk i geometrycznymi kanapami. W jaki sposób stworzyć za ich pomocą aranżację, która przykuje uwagę i naprawdę będzie wysmakowana?

Obraz miasto nocą – jak go wykorzystać w aranżacji?

Przede wszystkim należy się zastanowić, czy obrazy mają być jedynie jednym z elementów aranżacji, nie rzucającym się zbytnio w oczy, czy też głównym, skupiającym na sobie całą uwagę elementem. W pierwszym przypadku można zdecydować się na nieduży obraz lub małych rozmiarów tryptyk, wiszący na ścianie, na którą wzrok nie pada jako pierwszy, kiedy się wchodzi do pomieszczenia. W innym wypadku trzeba wybrać duży obraz lub całą ich serię w jednym stylu, na przykład kolorze czarno- białym. By to na nim wzrok obserwatorów spoczywał w pierwszej kolejności, musi on wisieć na ścianie, która jest punktem przyciągającym uwagę.

obrazy miasta
obraz miasta nocą

Oczywiście nie tylko w salonie obraz z miastem nocą będzie się prezentował doskonale. Warto wprowadzić taki dodatek także do sypialni. Nocny krajobraz wielkiej metropolii bardzo dobrze komponuje się z resztą aranżacji pomieszczenia, w którym wypoczywamy i śpimy. Takie dzieło można również zawisnąć w przedpokoju czy pokoju nastolatka.