Czym są dla nas obrazy?

Zapewne mało kto zastanawiał się kiedykolwiek nad tym, czym są dla nas dzisiaj obrazy, a czym były na przykład dla naszych rodziców czy dziadków. Obrazy kiedyś były uznawane za wyznacznik majętności oraz dobrego imienia; im więcej damy dom posiadał obrazów wielkich mistrzów, za tym zamożniejsze uchodziło i tym większym uznaniem cieszyło się wśród ludności. Dzisiaj obrazy wielkich malarzy spotykamy głównie od czasu do czasu w muzeach, a w domach spotyka się raczej jedynie obrazy nowoczesne o tematyce krajobrazowej, w niewielu przypadkach podpisywane czyimś nazwiskiem.

Jak zrobić z nich dekorację dzisiaj?

W większości przypadków dzisiejsza moda zakłada raczej małą ilość obrazów o sporych rozmiarach, które umieszczane są w centralnej części ściany. O ile wcześniej zauważalna była tendencja do umieszczania w jednym miejscu wielu egzemplarzy nie zawsze pasujących do siebie stylistycznie czy tematycznie, tak dzisiaj kwestia smaku oraz stylu i minimalistycznego podejścia do kwestii dekoracji mieszkań jest najważniejsza.

Nowoczesne obrazy

Oczywiście technologie oraz techniki malarskie posuwają się jak i cały świat do przodu, dlatego dzisiejsze obrazy różnią się od tych wieszanych w salonach przed wiekami. Dzisiaj coraz popularniejsze stają się obrazy trójwymiarowe (https://bajkoweobrazy.pl/obrazy/trojwymiarowe), które sprawiają wrażenie ruchu, przez co stają się zdecydowanie ciekawszym obiektem odbioru niż wszystkim doskonale znane statyczne malowidła olejne czy pejzażowe akwarele.

2 Komentarzy

  1. Marta

    Zawsze lubiłam obrazy wielkich mistrzów, ale te dzisiejsze także są niczego sobie.

  2. Marek

    Zdecydowanie wolę dzisiejszą, modernistyczną modę na obrazy.

Dodaj komentarz