Czym są dla nas obrazy?

Zapewne mało kto zastanawiał się kiedykolwiek nad tym, czym są dla nas dzisiaj obrazy, a czym były na przykład dla naszych rodziców czy dziadków. Obrazy kiedyś były uznawane za wyznacznik majętności oraz dobrego imienia; im więcej damy dom posiadał obrazów wielkich mistrzów, za tym zamożniejsze uchodziło i tym większym uznaniem cieszyło się wśród ludności. Dzisiaj obrazy wielkich malarzy spotykamy głównie od czasu do czasu w muzeach, a w domach spotyka się raczej jedynie obrazy nowoczesne o tematyce krajobrazowej, w niewielu przypadkach podpisywane czyimś nazwiskiem.

Jak zrobić z nich dekorację dzisiaj?

W większości przypadków dzisiejsza moda zakłada raczej małą ilość obrazów o sporych rozmiarach, które umieszczane są w centralnej części ściany. O ile wcześniej zauważalna była tendencja do umieszczania w jednym miejscu wielu egzemplarzy nie zawsze pasujących do siebie stylistycznie czy tematycznie, tak dzisiaj kwestia smaku oraz stylu i minimalistycznego podejścia do kwestii dekoracji mieszkań jest najważniejsza.

Nowoczesne obrazy

Oczywiście technologie oraz techniki malarskie posuwają się jak i cały świat do przodu, dlatego dzisiejsze obrazy różnią się od tych wieszanych w salonach przed wiekami. Dzisiaj coraz popularniejsze stają się obrazy typu: https://bajkoweobrazy.pl/obrazy-28-Sztuka.html, które sprawiają wrażenie ruchu, przez co stają się zdecydowanie ciekawszym obiektem odbioru niż wszystkim doskonale znane statyczne malowidła olejne czy pejzażowe akwarele.

2 Komentarzy

  1. Marta

    Zawsze lubiłam obrazy wielkich mistrzów, ale te dzisiejsze także są niczego sobie.

  2. Marek

    Zdecydowanie wolę dzisiejszą, modernistyczną modę na obrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *